céljaink

Azok a családok, melyeket az élet egy sérült gyermek felnevelésének kihívásokkal teli feladata elé állított, gyakran kerülnek szembe csak óriási nehézségekkel és komoly áldozatokkal megoldható problémákkal. Mivel a szociális helyzet számos esetben nem teszi lehetővé az édesanya tartós otthonmaradását, az egyik ilyen dilemmát a gyermek kiegyensúlyozott, bensőséges és biztonságos felügyeletének, ellátásának és fejlesztésének biztosítása jelentheti. Egy másik aggodalom a gyermek jövőbeli, felnőtt sorsával kapcsolatos: ki fog róla továbbra is gondoskodni, ha a szülők esetleg már nem lehetnek mellette.

A sok hasonló – a családra nagy terhet rovó problémák megoldásában segítséget nyújtani akaró – szándék hívta életre a Tovább Élni Egyesület otthonait. Az otthon első épülete 1996-ban került átadásra – a Zsámbéki-medence festői szépségű környezetében, Perbál határában -, majd 2000-ben elkészült a második épület is. 2002. november 18.-tól két önálló intézményként működünk: a Tovább Élni Egyesület Ápoló-gondozó Otthona 27 halmozottan és középsúlyosan sérült (látás-, hallás-, beszéd- értelmi sérült, mozgáskorlátozott, autista, epilepsziás, stb.) fiatal ellátását és fejlesztését kívánja biztosítani, míg a Tovább Élni Egyesület Perbáli Lakóotthona 12 enyhe sérült felnőtt, -a civil társadalomba minél teljesebb mértékben integrált- életének kíván tartós hátteret adni. Ennek megfelelően a régebbi házunk a súlyosan és halmozottan sérült gyermekeknek és fiataloknak nyújt -a családi környezet külső és belső adottságait maximálisan pótolni kívánó- otthont. A kétszintes épületben háromágyas, barátságos hangulatú szobák találhatók. Az új házon belül a földszinten a középsúlyos mértékben sérült fiatalok laknak, az emelet pedig az enyhe fokban sérült felnőttek lakóotthonaként funkcionál, kétágyas, személyesen berendezett szobáival. A közös helységek kellően tágasak, az együttlét és a közösségi programok, ünnepségek kellemes, meghitt, családias terei. Az épületekhez nagy kert és terasz tartozik, melyek jó időben a szabadidő számos eltöltésének (például fürdés, sportolás) helyszínei. Az otthon saját gazdasággal és termőfölddel is rendelkezik, amely számos előnye mellett egyúttal foglalkoztatási lehetőséget is ad néhány lakónknak.

A jövőben is kezdeti célkitűzéseink szolgálatában szeretnénk állni, és egyszerre nyújtani támogatást a sérült embereknek és azok családjának is. Otthonainkban kényelmes, családias életteret szeretnénk lakóink számára biztosítani, ahol mindenki egyéni lehetőségeinek megfelelő, teljes életet élhet. Ennek megvalósítása végett dolgozóinktól mindenkor megfelelő emberi és szakmai igényességet várunk el. A szülők, gondviselők számára pedig szeretnénk eljuttatni a sérült gyermek nevelésével, gyógyításával, a szociális támogatásokkal kapcsolatos aktuális információkat, hogy élethelyzetükben mindenkor optimális állapotot sikerüljön kialakítani.